S PLUS- رزمایش پیامبر اعظم 7

تاریخ: یکشنبه 18 تیر 1391 ساعت: 08:33 بازدید: 144 نویسنده: صادق

***با اقتدار ایستاده ایم***

 

رزمایش پیامبر اعظم 7

 

رزمایش موشكی پیامبر اعظم(ص)7 كه روز چهارشنبه به پایان رسید، دارای نوآوری هایی بود كه آن را از رزمایش های موشكی سالهای گذشته متمایز می كند.
به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی به نقل از ایرنا، در رزمایش موشكی سه روزه پیامبر اعظم(ص)7 كه در ادامه سلسله رزمایش های سالانه موشكی نیروی هوافضای سپاه برگزار شد، انواع موشك های شهاب 1، 2، 3، خلیج فارس، فاتح 110، زلزال، قیام و تندر در حجمی گسترده به سوی اهداف مورد نظر شلیك شدند.
برای اولین بار در این رزمایش، ده ها فروند موشك از نقاط مختلف كشور به سوی اهداف مشخصی در كویر مركزی سمنان شلیك شدند و استحكامات دشمن فرضی را در هم كوفتند. اما در اغلب رزمایش های موشكی سالهای گذشته، موشك ها از نقطه ای واحد، شلیك می شدند.
شبیه سازی پایگاه های هوایی دشمنان فرامنطقه‌ای در كویر سمنان نیز برای اولین بار در رزمایش پیامبر اعظم 7 انجام شد. سپاه پاسداران با شلیك انواع موشك های خود به سوی پایگاه های شبیه سازی شده دشمنان، دقت و سرعت موشك های خود را آزمایش كرد.
رزمایش پیامبر اعظم 7 برخلاف رزمایش های سال های گذشته، تنها به موشك های سپاه اختصاص نداشت و جنگنده ها و هواپیماهای بمب افكن بدون سرنشین (پهپاد) نیز در آن حضوری فعال داشتند.
در دومین روز (سه شنبه) از این رزمایش، جنگنده ها و هواپیماهای بمب افكن بدون سرنشین (پهپاد) سپاه، پایگاه های فرضی نیروهای فرامنطقه ای را در جنوب كویر لوت منهدم كردند.
آخرین مرحله از رزمایش موشكی پیامبر اعظم(ص) 7 با شلیك موشك خلیج فارس به سمت اهداف دریایی در روز چهارشنبه برگزار شد. ویژگی این مرحله این بود كه موشك های خلیج فارس به سوی اهدافی شلیك شدند كه چندین برابر كوچكتر از هدف‌های واقعی بودند، اما موشك های خلیج فارس توانستند به طور دقیق این اهداف را منهدم كنند.
رزمایش موشكی پیامبر اعظم 7 در حالی در روز چهارشنبه به پایان رسید كه فصلی دیگر از توانمندی های دفاعی كشورمان رقم خورد و دشمنان دانستند كه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و به ویژه سپاه پاسداران در اوج آمادگی به سر برده و آماده اند كه در صورت هر تهاجمی، رگبار موشك های خود را به سوی دشمنان رهسپار كنند.

رسانه های غربی

 

 

خبرگزاری آنا: رزمایش موشکی سپاه و آزمایش انواع موشک‌های کوتاه برد، میان‌برد و برد بلند بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا، آغاز رزمایش موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شلیک ده‌ها فروند موشک در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

روزنامه وال استریت در گزارش خود اعلام کرد که رزمایش موشکی ایران در مرکز و شمال سمنان در عملیات پیامبر اعظم 7 انجام گرفت و سپاه قصد دارد هدف هایی در اسرائیل را نابود کند.

پایگاه خبری نیوز 24 هم در خبری نوشت که "ایران امروز سه‌شنبه موشک بالستیکی را شلیک کرد که توانایی هدف قرار دادن اسرائیل را دارد."

ایران با این رزمایش نشان داد که می تواند در صورت آغاز حمله نظامی آن را تلافی کند.

براساس گزارش نیوز 24، موشک شهاب 3 بردی معادل 2 هزار کیلومتر دارد و می تواند اسرائیل را که در هزار کیلومتری اش قرار گرفته است، هدف قرار دهد.

"ایران هم تهدیدات غرب را با رزمایش های موشک بالستیک انجام داده است."

پایگاه خبری الاهرام مصر هم در گزارشی تصریح کرد: 2 موشک کوتاه برد شهاب یک و 2 که 300 تا 500 کیلومتر مسافت را طی می‌ کنند، در این رزمایش آزمایش شد.

در این رزمایش موشک هایی تا برد 2 هزار کیلومتر آزمایش شد و در روز آخر عملیات بمب افکن‌های بدون سرنشین آزمایش خواهند شد.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی با اشاره به رزمایش امروز سپاه نوشت که "امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است که ما در این رزمایش از موشک‌هایی با برد 2 هزار کیلومتر استفاده کردیم."

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، پرتاب موشک شهاب 3 با مذاکرات ایران و گروه 1+5 در استانبول ترکیه همزمان شده است.

روزنامه گاردین هم در خبری اعلام کرد: رزمایش موشکی ایران در پاسخ به تحریم نفتی ایران توسط اتحادیه اروپا انجام شده است.

ایران بارها با رد ادعاهای غرب اعلام کرده است که به دنبال ساخت سلاح های هسته‌ای نیست

 

 

این تصویر رو ببینید

 

 

 يك مركز مطالعاتي صهيونيستي در صفحه تهديدات استراتژيك خود با قراردادن نقشه‌اي اينترنتي برد موشك‌هاي ايران را 11500 كيلومتر عنوان كرده كه مي‌تواند نيويورك و برخي پايتخت‌هاي اروپايي را هدف قرار دهد.

يك مركز مطالعاتي صهيونيستي (Jerusalem Center for Public Affairs) كه در زمينه تهديدات استراتژيك فعاليت‌ مي‌كند، در بررسي تهديدات استراتژيك خاورميانه جمهوري اسلامي ايران و موشك‌هاي ساخت اين كشور را به عنوان بزرگ‌ترين تهديدي كه حتي نيويورك را نيز هدف قرار مي‌دهد، مطرح كرده است.

در اين صفحه، با قراردادن يك نقشه اينترنتي و مشخص كردن محدوده در دسترس موشك‌ها، برد جهاني موشك ايران با 11 هزار و 500 كيليومتر به نيويورك مي‌رسد.

در ستون سمت چپ اين نقشه كه به صورت يك فلش به نمايش درآْمده است، در پنج آيكن برد‌هاي مختلف موشك‌هاي ايران و كشورهايي كه در تيررس آنها هستند را نمايش داده است.

اگر شما بر روي نقشه ايران كليك كنيد، يك عقربه شروع به چرخيدن مي‌كند كه در واقع برد موشك‌هاي ايراني و كشورهاي در تيررس آن را نشان مي‌دهد.

طبق اين تصوير، برد موشك‌هاي ايران به شهرهاي لندن، پاريس، مادريد، اسلو، هلسينكي، برلين، سرزمين‌هاي اشغالي، روسيه، دهلي و برخي كشورهاي آفريقايي و آمريكاي شمالي مي‌رسد.

همچنين در يكي از آيكن‌هاي اين فلش با عنوان تهديد خاورميانه، يك نقشه ايران طراحي شده كه نام مراكز هسته‌اي ايران نيز بر روي آن حك شده و از يك فلش پيكان كه بصورت گردان فعال است، كشورهاي همسايه‌اي كه در تيررس موشك‌ شهاب 3 هستند را مشخص كرده است.

در يكي از آيكن‌هاي اين تصوير گرافيكي، به منظور تهديد جلوه دادن ايران براي كشورهاي اروپايي و ضرورت جدي گرفتن اين كشور، با نمايش دادن عكس بزرگي از موشك شهاب، يك پيكاني متحرك برد موشكي ايران را تا آمريكاي شمالي و قاره اروپا و آفريقا نشان مي‌دهد.

اين مركز مطالعات صهيونيستي به منظور پررنگ كردن برد موشك‌هاي ايراني و تأكيد بيشتر بر ايراني هراسي، در اين تصوير از كشورهاي تركيه، لبنان، عربستان سعودي، كويت، قطر، عراق، امارات متحده عربي، سوريه، تركمنستان، ارمنستان، آذربايجان، افغانستان به عنوان اهداف فرضي موشك‌هاي ايران نام برده است.

اين مركز در سال 1988 توسط دانيل الازار (Daniel Elazar) تأسيس شد كه مركز مطالعات استراتژيك است و در زمينه سياست خارجي رژيم صهيونيستي فعاليت مي‌كند و سعي دارد بيان كند كه تهديدات استراتژيك اين رژيم چيست و چه خطراني را براي آنها در پي دارد.

همچنين در اين طرح سوريه نيز به عنوان ديگر تهديد استراتژيم منطقه خاورميانه نام برده شده كه مي‌تواند كشورهاي اين منطقه را هدف قرار دهد.

رژيم صهيونيستي هر از چندگاهي براي اخذ امتياز از كشورهاي اروپايي و آمريكا پروژه ايران هراسي را در اوليوت كاري خود قرار مي‌دهد و در اين راستا ادعا مي‌كند كه تاسيسات هسته‌اي ايران براي مقاصد نظامي طراحي شده است كه تهديدي جدي براي منطقه خاورميانه به شمار مي رود.

اين در حالي است كه رژيم صهيونيستي با در اختيار داشتن 200 الي 400 كلاهك هسته‌اي و انواع و اقسام سلاح‌هاي كشتار جمعي، بزرگ‌ترين تهديد امنيتي منطقه خاورميانه است و كشورهاي منطقه نيز در اجلاس اخير سازمان ملل خواستار پيوستن اين رژيم به ان پي تي و خلع سلاح آن شدند.

 

 

 

 موضوعات:ایران ,

بر چسب: , , , , , , , , , , , , , ,
رزمایش-پیامبر-اعظم-7 رزمایش-پیامبر-اعظم-7 رزمایش-پیامبر-اعظم-7 رزمایش-پیامبر-اعظم-7 رزمایش-پیامبر-اعظم-7 امتیاز : 583 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |